Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Aktualności

FOTOREPORTAŻ
Porządki w Parku na Rusinowej
08.06.2011

Rusza program "Czysty Wałbrzych"
08.06.2011

 

Założenia programu "Czysty Wałbrzych" przedstawił podczas dzisiejszego briefingu z dziennikarzami dr Roman Szełemej, pełniący funkcję prezydenta Wałbrzycha. Spotkanie odbyło się w parku w Rusinowej.

Podstawą programu będzie konsekwentne egzekwowanie od zarządców terenów w mieście realizacji umów dotyczących utrzymania porządku i czystości. Uruchomiony zostanie całodobowy, bezpłatny numer telefonu, pod którym mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące czystości w mieście. Dr Szełemej zapowiedział szybkie reagowanie na zgłaszane uwagi - 24 godz. w przypadku terenów gminnych, 48 godzin w pozostałych przypadkach.

W najbliższym czasie z Urzędem Marszałkowskim zostanie zawarte porozumienie w sprawie przejęcia przez Gminę Wałbrzych utrzymania letniego dróg wojewódzkich. Negocjowane będą także warunki przejęcia utrzymania zimowego. Negocjacje w zakresie utrzymania dróg prowadzone są również ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu.

Natomiast z Energią Pro w Wałbrzychu zostało już zawarte porozumienie dotyczące przyśpieszenia naprawy oświetlenia miejskiego - zamontowania energooszczędnych lamp i pomalowania słupów. Pozwoli to na poprawę estetyki i ograniczenie kosztów eksploatacji.

Straż Miejska została zobligowana do skrupulatnego pilnowania porządku i czystości w mieście.