• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Bolka, Cezaryny i Marioli
poniedziałek, 25 marca 2019
13.04.2018
Wernisaż wystawy sztuki kinetycznej

Zapraszamy na pierwszą w Starej Kopalni wystawę międzynarodową. Już 20 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej odbędzie się wernisaż wystawy kinetycznej PORUSZONE/ZAWIESZONE. Do tej współpracy zaprosiliśmy artystów nie tylko z Polski, ale także ze Szwajcarii, Czech i Dani: Piotra Bosackiego, Piotra Jędrzejewskiego, Brenharda Jordi, Clausa Larsena oraz Dušana Váňa. Kuratorem wystawy jest Renata Bonter-Jędrzejewska, a współorganizatorami wydarzenia są: Stara Kopalnia, Fundacja Fuzjon i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu(OKIS). Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Wystawę będzie można oglądać do 20 maja 2018 r. Koszt biletów: normalny: 5 zł, ulgowy: 3 zł. Bilety są do nabycia w Kawiarni Sztygarówka.

„Poruszenie może nastąpić zarówno wokół wprawionych w ruch obiektów, jak i w samym oglądającym je obserwatorze. Zawieszenie może być konsekwencją wykonanego gestu w stosunku do przedmiotu, np. powieszenia, zatrzymania, odłożenia, ale też wstrzymaniem pewnych działań, w oczekiwaniu na lepszy moment.”

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter