• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Darii, Mateusza i Wawrzyńca
czwartek, 21 września 2017
Ludzie duchy. Marek Arcimowicz
24.02.2017
Ludzie duchy. Marek Arcimowicz

W marcu w Starej Kopalni zostanie otwarta niezwykła wystawa. Ambasador Wałbrzycha Marek Arcimowicz zaprezentuje fotograficzny zapis swojej podróży z Martyną Wojciechowską do Tanzanii, gdzie powstał jej film dokumentalny „Ludzie duchy”. Tak nazywa się osoby dotknięte problemem albinizmu w Tanzanii. Od narodzin żyją w ciągłym zagrożeniu kalectwem lub śmiercią. Według wierzeń Tanzańczyków eliksir wytworzony z ciał albinosów ma przynosić szczęście i bogactwo.
Stara Kopalnia zaprasza na wystawę przejmującego fotoreportażu z codzienności ludzi dotkniętych bielactwem.
Wystawa pod nazwą "Ludzie duchy" to kilkadziesiąt fotogramów autorstwa pana Marka, opatrzonych komentarzem, zawierająca między innymi fotografię, która ukazała się na okładce polskiej edycji czasopisma National Geographic w maju 2015 roku. Wernisaż odbędzie się 24 marca o godz. 17.00 - budynek Galerii Sztuki B5. W trakcie wernisażu usłyszą Państwo afrykańską muzykę perkusyjną, zagraną na żywo przez zespół Foliba.
Po wernisażu - o godz. 18:00 - zapraszamy do Caffe Sztygarówka na wieczór z autorem w ramach naszego cyklu spotkań z podróżnikami "Poza horyzont", gdzie Marek Arcimowicz – fotograf, podróżnik – opowie o swojej podróży do Tanzanii, pasji podróżowania, miłości do fotografii. W ten specjalny wieczór każdy będzie mógł porozmawiać z artystą, a po spotkaniu zapraszamy na kameralny koncert afrykańskiej muzyki perkusyjnej zespołu Foliba.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter