• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Darii, Mateusza i Wawrzyńca
czwartek, 21 września 2017
31.03.2017
Górniczy Uniwersytet Otwarty!

W Starej Kopalni rusza Górniczy Uniwersytet Otwarty!

3 kwietnia 2017 r. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu w ścisłej współpracy ze środowiskami górniczymi rozpoczyna nowy cykl spotkań, wykładów i prelekcji pn. Górniczy Uniwersytet Otwarty. Z okazji powstania nowego stowarzyszenia zrzeszającego górników, nazwanego "Stowarzyszenie Gwarkowie Thoreza" i z inicjatywy górników, zapraszamy na cykliczne spotkania poświęcone tematyce górniczej. Co miesiąc odbywać będą się wykłady i prelekcje prezentujące górnicze tematy i ciekawostki. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 do Kawiarni Sztygarówka, wstęp wolny. Pierwszy wykład inaugurujący Górniczy Uniwersytet Otwarty wygłosi mgr inż. Andrzej Winnicki. Spotkanie 3 kwietnia poświęcone będzie likwidacji wałbrzyskich kopalń. Tematy kolejnych spotkań podawać będziemy systematycznie przed każdym spotkaniem. Zapraszamy!
Górniczy Uniwersytet Otwarty to projekt realizowany w ścisłej współpracy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu ze Stowarzyszeniem Gwarkowie Thoreza oraz innymi wałbrzyskimi stowarzyszeniami górniczymi.
Specjalna świąteczna edycja Górniczego Uniwersytetu Otwartego będzie miała miejsce podczas Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2017 w Wałbrzychu. Będzie to propozycja nie tylko dla górników, ale też dla wszystkich zainteresowanych, studentów i osób dorosłych. Specjalnie skonstruowany program wykładów, spotkań, prelekcji, pokazów filmowych, dotyczących tematyki związanej z węglem, rozumianym w bardzo szerokim ujęciu: geologicznym, chemicznym, biologicznym, ekologicznym, przemysłowym, artystycznym, futurystycznym. Specjalnie zaproszeni goście w ciekawy i popularnonaukowy sposób opowiedzą o wybranych zagadnieniach. Udział w uniwersytecie jest i będzie bezpłatny.

  

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter