• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Gerwazego, Protazego i Sylwii
środa, 19 czerwca 2019
07.01.2019
Ferie zimowe w Starej Kopalni

Ferie zimowe to czas odpoczynku, zimowych atrakcji, czas pełen przygód i zabawy. Na ten szczególny zimowy sezon 14.01-24.02.2019 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu została przygotowana specjalna zimowa oferta edukacyjna dedykowana grupom zorganizowanym. Zajęcia przygotowane są dla dzieci w każdym wieku!

“W królestwie Skarbnika” 

Uczestnicy, niczym prawdziwi górnicy, odkrywać będą podziemne tajemnice oraz legendarne postacie Starej Kopalni. Pomogą im w tym liczne wskazówki oraz zagadki. W trakcie wykonywania lekkich prac górniczych pod ziemią, każdy pozna urządzenia, maszyny oraz ich przeznaczenie i zastosowanie.

Czas trwania: 1,5 godz.

Dodatkowo zajęcia do wyboru:

1. “Świat artysty”

  • Warsztaty zdobnicze (wiek: przedszkola, kl. I-III)
  • Kopalniany pejzaż industrialny (wiek: kl. IV-VII)
  • Linoryt (wiek: gimnazjum, ponadpodstawowe)

Czas trwania: 1 godz.

2. “Podróż do Epoki Lodowcowej”

Podczas zajęć przeniesiemy się do świata plejstocenu – epoki lodowcowej, kiedy na Ziemi pojawili się pierwsi ludzie… dowiemy się jak powstały wielkie lodowce, jakie ślady po sobie zostawiły, ale także w jaki sposób zrobić proste narzędzia, jak rozpalić ogień i założyć obozowisko.

Czas trwania: 1 godz.

3. Robotyka z Kidstech

W trakcie warsztatów uczestnicy korzystając z klocków LEGO® WeDo 2.0, zbudują, zaprogramują i uruchomią oraz dowiedzą się jak działa KLATKA WYCIĄGOWA służącą w kopalni do transportu załogi i urobku lub TAŚMOCIĄG służący do transportu urobku i kamienia po upadowej.

Specjalnie przygotowane warsztaty Robotyki – Maszyny Górnicze, poprowadzi Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech.

Czas trwania: 1,5 godz.

Oferta przeznaczona jest dla grup zorganizowanych.

Koszt pakietu zajęć: 35 zł/os.

Grupa: max. 30 os.

Zapisy: edukacja@starakopalnia.pl; tel: (74) 667 09 12

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter