• Anglicky
Středa, 20 Září 2017
05.07.2017
"KARPIGRAFIA Dolnośląskie impresje"

Stara Kopalnia serdecznie zaprasza na wystawę inspirowaną kopalnią - "KARPIGRAFIA Dolnośląskie impresje".
Wernisaż odbędzie się w piątek 7 lipca 2017 o godz. 17 w budynku B10 - 3 piętro.

Autor wystawy, Krzysztof Kułacz, to grafik, rzeźbiarz związany od lat z dolnośląskim zagłębiem miedziowym.
To właśnie to miejsce określa kierunek jego twórczości. Mocna kreska, geometria spod której wyłaniają się elementy przemysłowe - industrialne obszary, które Artysta łączy z przemijaniem.
"Teraźniejsze sytuacje i wydarzenia po latach stają się inne, często bardziej wartościowe, a z powodu przestrzeni czasowej, nie można ich już dotknąć bezpośrednio. Stają się sentymentalnie zdystansowane, są pozbawione witalności i dosłowności, jednak nie pozbawione są duchowości, emocji, ekspresji czy melancholii. Stają się metafizyczne i ponadczasowe."

O autorze:
Krzysztof Kułacz KARPIŃSKI ukończył historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego; dyplom z rzeźby barokowej uzyskał u prof. Mieczysława Zlata. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa; dyplom zrealizował w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego. Artysta od lat związany z regionem Zagłębia Miedziowego, obecnie mieszka w Legnicy. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i grafiką, którą definiuje pod nazwą własną K a r p i g r a f i a.
Wystawy: L'Art au Coeur de I'Europe. Le Mouvement Européen France Haute Alsace, Illzach-Muelhausen, Francja 2017 (2 eme PRIX); Krzysztof Kułacz Karpiński- Karpigrafia. Dolnośląskie impresje. Galeria Sztuki w Legnicy 2017; Dessins et Grapgiques K.Kulacz Karpiński, Wittelsheim, Francja 2016; XXVII Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki Legnica 2015; V Lubińskie Biennale Sztuki, Galeria Zamkowa, Lubin, 2015 (Nagroda Główna); XXVI Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki Legnica 2010 (Nagroda Publiczności); III Lubińskie Biennale Sztuki, Galeria Zamkowa, Lubin, 2009; XVII Konkurs na Rzeźbę o Tematyce Muzycznej, Galeria CKiSz, Leszno 2006; Drogi Twórcze, Art Fabrik, Wuppertal (Niemcy) 2006; XXV Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki, Legnica, 2006; Polscy artyści z Dolnego Śląska, Lens, Francja 2005; Hénin-Beamont (Francja) 2004; Polnische Künstler aus Niederschlesien, Bad Ems (Niemcy) 2003; Polnische Künstler aus Lubin, Galeria Haus Eberhard, Diez (Niemcy) 2001.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Bogumił Gwoździk
Marketing